جکوزی ویسپرجت Code 8170
آگوست 26, 2016
دوش Euro echo tech
آگوست 25, 2016

چسب کاشی پرسلان توپراک TK300 و TK310

چسب کاشی پرسلان با کیفیت
  • عابق رطوبت، استحکام و دوام بالا
  • دارای استاندارد اروپا CE
  • قابل استفاده در بدنه و کف
  • مناسب برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان
  • رنگ های طوسی و سفید
  • بسته بندی های 20 کیلوگرمی

چسب کاشی چیست و چه ویژگی ها و کاربردی دارد؟

چسب کاشی چیست ؟ چسب کاشی یک متریال به نسب جدید است، که در بند کردن مصالح ساختمانی مختلف و ایجاد اتصال و استحکام در کاشی کاری و سرامیک کاری مورد استفاده قرار می گیرد. چسب کاشی به علت مواد تشکیل دهنده آن مزایای فراوانی نسبت به ملات سنتی کاشی کاری دارد. این مصالح ساختمانی در کیسه هایی به صورت آماده به بازار عرضه می شود. اجرای چسب کاشی در ساختمان سازی روند ساده ای دارد، به این شکل که ملات آماده را با آب مخلوط کرده و درزهای خالی بین کاشی، سرامیک، سنگ و موزاییک را پر می کنند.

ترکیبات چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی پرسلان توپراک  از ترکیب مواد شیمیایی و معدنی نظیر؛ سیمان پورتلند غیرآلی، ماسه ریز و افزودنی های چسبدار تهیه می شود. در تهیه چسب کاشی توپراک سعی شده موادی به کار گرفته شود که بالاترین قدرت چسبندگی را داشته باشد، تا حد ممکن سبک باشد و همچنین در نحوه اجرا و کاشی کاری کمترین انرژی و زمان را بگیرند.

ویژگی های چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی پرسلان در متریال و ترکیبات و همچنین نحوه استفاده مزیت های فراوانی نسبت به مصالح دیگری که در کاشی کاری به کار گرفته می شود، دارد. از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

· قدرت بالای چسبندگی

چسب کاشی پرسلان توپراک نسبت به ملات­های دیگری که در کاشی کاری به کار گرفته می شود، قدرت چسبندگی بیشتری دارد. این ویژگی نشئت گرفته از عناصر موجود در آن می باشد.

 

· مقاومت و استحکام بالا

چسب کاشی آماده بعد از خشک شدن مقاومت فوق العاده ای در مقابل فشار دارد و همچنین موجب مستحکم شدن سازه می شود. استحکام بالای چسب کاشی باعث می شود، سازه مورد نظر در مقابل بارهای ساختمان و رویدادهایی نظیر زلزله کمترین آسیب را ببیند.

· قابلیت ضد آب بودن

چسب کاشی پرسلان توپراک  در مقابل آب و رطوبت مقاومت بالایی دارد. در واقع بعد از به کارگیری این نوع ملات در کاشی کاری و خشک شدن آن، نفوذ آب و رطوبت به سازه مورد نظر به طور تقریبی به صفر می رسد. این ویژگی در کاشی کاری سرویس های بهداشتی و حمام ها به شدت به کار می آید.

· نحوه اجرای ساده چسب کاشی

هر کسی که ذره ای ساخت و ساز بداند می تواند به راحتی از چسب کاشی استفاده کند. سبک بودن این نوع ملات نیز به سهولت اجرای این مصالح ساختمانی کمک می کند.

· صرفه اقتصادی

چسب کاشی به علت قدرت چسبندگی بالایی که دارد، در کاشی کاری به مقدار کمتری نسبت به ملات های دیگر استفاده می شود. این موضوع به علاوه دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن، باعث شده که چسب کاشی مصالح ساختمانی کم هزینه ای محسوب شود.

چسب کاشی و سرامیک چیست

چسب کاشی انواع و اقسام مختلفی دارد که بنا به کاربرد آن، مورد استفاده قرار می گیرد. اما همه انواع چسب کاشی در دو دسته خمیری و پودری طبقه بندی می شوند، که ما در ادامه به بررسی این دو نوع چسب کاشی می پردازیم:

· چسب کاشی خمیری

چ چسب خمیری کاشی قابلیت بالایی در مقابل نفوذ آب دارد. این ویژگی باعث شده که برای استفاده در محیط هایی که به طور دائم در معرض رطوبت هستند، بسیار مناسب باشد. همچنین به طور کلی، در مناطق پربارش استفاده از چسب خمیری کاشی، انتخاب عاقلانه ای محسوب می شود.

انواع کاشی برای اجرا بر روی دیوارهای گچی می تواند با استفاده از خمیر چسب کاشی به راحتی صورت پذیرد. چرا که خمیر چسب کاشی مقاومت بالایی در مقابل فشار و کشش دارد.

· چسب کاشی پودری

چسب پودری کاشی قدرت چسبندگی بیشتری نسبت به چسب خمیری کاشی دارد. بنابراین استفاده از این نوع ملات ساختمانی در اجرای کاشی بر روی دیوارهای گچی توصیه میشود

 

چسب کاشی و سرامیک، مصالحی پرکاربرد و به صرفه

جدای از ویژگی های منحصر به فردی که استفاده از انواع چسب کاشی و سرامیک در ساخت و ساز دارد، نحوه اجرا و به کارگیری این ملات پرکاربرد باعث محبوب شدن آن در میان فعالان حیطه ساختمان سازی شده است.

انواع چسب های   پودرهای چسب کاشی با صرف کمترین هزینه  و قیمت در ساخت و ساز اجرا می شوند. به کارگیری چسب های کاشی و سرامیک به علت سهولت قابل توجهی که دارد، نیاز به مهارت خاصی ندارد. یک نیروی کار ساده می تواند در کمترین زمان ممکن حجم زیادی از دیوار یا کف را با استفاده از چسب کاشی و سرامیک، بنا کند.

قیمت چسب کاشی به نوع چسب پرسلان دارد