کاربرد نوارکنج استیل در کاشی و سرامیک ،سنگ,کناف

نوار کنج کاشی و سرامیک محصولی کاربردی در مجموعه ابزار و ملزومات کاشی کاری است که با عناوین مختلفی از جمله زوار کاشی و سرامیک ، نوار گوشه کاشی ، پروفیل کاشی و … شناخته می شود. این محصول در ابتدا و انتهای کاشیکاری یا سنگ کاری مورد استفاده قرار می گیرد و به زیبایی کار کمک می کند . معمولا در کنج های مثبت لبه های کاشی ، دو لبه کاشی یا سرامیک که به هم میرسد نمای جالبی از خود نشان نمی دهد و نیاز است تا گوشه ها به طرز مناسبی پوشش داده شود . همچنین در هنگام کاشیکاری ، کاشی و سرامیک های قرار گرفته در گوشه ها  و کنج های دیوار به دلیل برش دارای لبه های تیزی هستند و علاوه بر این علاوه به دست گیر بودن به خوبی لعاب کاری نمی شوند و همچنین پوشش این لبه ها توسط ملاتهای بندکشی مشکل است . جهت رفع این مشکل ، نوار کنج کاشی یا همان زوار کاشی تولید و عرضه شده است. 

در مراحل پایانی کاشی کاری بیشتر کاشی کاران، لبه های تیز و برنده کاشی ها را فارسی بُر می کنند. با این حال جایگزین راحت و سریعتر این کار، استفاده از پروفیل یا نوار کنج کاشی و سرامیک می باشد که نمایی بسیار زیبا را به کاشی کاری می دهد. نوار کنج گاهی قابل استفاده در بین کاشی نیز می باشد که پروفیل نبشی نام دارد. امروزه نوار کنج کاشی و سرامیک در جنس های مختلفی مثل نوار کنج پلاستیکی، آلومینیوم و استیلی و در طیف رنگ های گسترده توسط آرپیکو تولید میشود.

یکی از مزیت های اصلی نوار کنج کاشی، مقاومت ویژه ای ست که این محصول می تواند در شرایط آب و هوایی مرطوب از جمله استان های گیلان و مازندارن و یا مناطق جنوبی و شرجی برای کاشی کاری ایجاد کند. همچنین پروفیل کنج کاشی در دو حال براق و مات وجود دارد که این روزها استقبال بیشتری از نوار کنج کاشی مات شده است.

چرا باید از نوار کنج استیل در کاشی و سرامیک استفاده بکنیم؟

پروفیل کنج سرامیک اسامی و اصطلاحات بالا همه برمیگردد به نصب سرامیک و دیتیل اجرایی آن، در تقاطع ها که دو سرامیک بهم می رسند همیشه موضوعی بوده که رضایت مصرف کننده از فضا تامین نشده اگر لبه دو سرامیک را روی هم قرار دهند لبه سرامیک در دید بوده و منظر خوشایندی را ایجاد نمی نماید بخصوص زمانی که رنگ بدنه و رنگ سطح سرامیک متفاوت باشد؛ و یا اینکه باصطلاح رایج لبه ها را فارسی بر می نمایند یعنی بدنه سرامیک را در لبه و بصورت مورب برش یا ساب میزنند تا به لعاب سطح نزدیک گردد و وقتی دو لبه را روی هم قرار می دهند دیگر لبه ضخیم سرامیک در چشم ناظر خود نمایی نمی کند؛ این روش نیز معایبی دارد، اولا که لبه بسیار تیز شده و خود این لبه در زمان کاربری خطرناک است، دوما این لبه ای که ساب خورده یا برش داده شده است بسیار حساس بوده و در اثر کوچکترین ضربه لب پر می شود که زیبایی کار را کلا از بین می برد.

متخصصین جهت مرتفع نمودن این مشکل پروفیل هایی با تنوع گسترده از ابعاد، شکل و رنگ طراحی نموده اند تا در این لبه قرار گرفته که هم از لبه کاشی و سرامیک محافظت نماید و هم زیبایی به تقاطع دو سرامیک ببخشد. جنس این محصولات استیل بوده و هم بدون رنگ که زیبایی استیل را برخ می کشد وجود داشته هم در رنگ بندی که این رنگ ها آنودایز شده می باشد و مقاومت و ماندگاری لازم را دارند. شاید تنها نکته ای که در خصوص این پروفیل ها رعایت شود این است که آنها همچون شیرآلات بهداشتی یا تجهیزات آشپزخانه استیل در قبال اسیدها حساس هستند و نبایستی روی آن ها اسید پاشیده شود  که باعث آسیب به رنگ آن می گردد.

مزیت های استفاده از نوار کنج استیل در کاشی و سرامیک

استفاده از پروفیل یا نوار کنج کاشی و سرامیک در کاشی کاری

در مراحل پایانی کاشی کاری بیشتر کاشی کاران، لبه های تیز و برنده کاشی ها را فارسی بُر می کنند. با این حال جایگزین راحت و سریعتر این کار، استفاده از پروفیل یا نوار کنج کاشی و سرامیک می باشدکه نمایی بسیار زیبا را به کاشی کاری می دهد. نوار کنج گاهی قابل استفاده در بین کاشی نیز می باشد که پروفیل نبشی نام دارد. امروزه نوار کنج کاشی و سرامیک در جنس های مختلفی مثل نوار کنج پلاستیکی، آلومینیوم و استیلی و در طیف رنگ های گسترده در موجود می باشند.

یکی از مزیت های اصلی نوار کنج کاشی، مقاومت ویژه ای ست که این محصول می تواند در شرایط آب و هوایی مرطوب از جمله استان های گیلان و مازندارن و یا مناطق جنوبی و شرجی برای کاشی کاری ایجاد کند. توپراک توصیه می کند که برای فضاهایی مثل سرویس بهداشتی و حمام از پروفیل فلزی با آبکاری کروم استفاده کنید که در عین شکیل بودن از پوسیدگی زودهنگام پروفیل جلوگیری خواهد کرد

نوار کنج استیل در چه رنگی ها تولید میشود؟

*طلایی براق

*طلایی مات

*نقره براق

*نقره مات

*دودی براق

*دودی مات

*رزگلد براق

*رزگلد مات

چه طور و به چه طریقی نوار کنج استیل توکار را نصب کنیم؟

همانگونه که گفته شد نوار کنج شبیه به یک نبشی است که در میان کاشی و زیر کاشیهای کناری قرار میگیرد و در میان دو کاشی فیکس میشود. این نوارها پس از خشک شدن کاشی و سرامیک بخشی از کاشی و سرامیک نصب شده هستند و به راحتی قابل جدا شدن نیستند مگر اینکه کاشی و سرامیک اطراف آن را تخریب نمایید.

نوار کنج های استیل کارخانه توپراک به دلیل اینکه ۲ عدد روکش روی استیل دارند دوغاب سیمان و یا چسب هیچ مشکلی برای کاشی کار ایجاد نمی کنند .

سایز و نوع جنس استیل نوار کنج توپراک

طول استاندارد نوار کنج های استیل 2.44 می باشد

عرض عای استاندارد برای کاشی و سرامیک 12 میل میباشد

کارخانه ما به صورت سفارشی هر عرضی مشتریان ما مد نظر باشد تولید میکند

ضخامت ورق های استیل ما متفاوت است

جنس استیل کارخانه توپراک 304 نگیر وارداتی از کشور تایوان میباشد

قیمت نوارکنج استیل به چه عاملی بستگی دارد؟

قیمت نوار کنج های استیل برای خرید به پارامتر های مختلفی بستگی دارد

*نوع رنگ

*نوع جنس

*نوع ضدزنگ بودن

*نوع ضخامت

*کشور سازنده استیل خام

*برند سازنده

*نوع روکش

*فابریک و غیر فابریک بودن

*و…….

برای دریافت اطلاعات و خرید نوار کنج و مقاطع دکوراتیو استیل با قسمت فروش کارخانه در تماس باشین

کارخانه توپراک با حسن شهرت که بیش از 2 دهه در صنعت ساختمان ایران فعالیت می کند

بهترین متریال و کیفیت رو برای مشتریان عزیز ارائه می نماید